piesek

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

policja

Kalisz. Policja szuka osoby, która podrzuciła szczeniaki na śmietnik

2023-11-28 18:07

​Policja w Kaliszu szuka osoby, która podrzuciła trzy szczeniaki na śmieci na jednym z osiedli. Pieski znalazł bezdomny, dzięki temu przeżyły. Psiaki trafiły do schroniska, a sprawą zajęli się kryminalni.

Do kaliskiej komendy nie wpłynęło dotąd żadne zawiadomienie w tej bulwersującej sprawie. ALE po doniesieniach mediów, w tym ESKI - mundurowi sami zajęli się sprawą.

W sprawie porzucenia trzech szczeniaków w worku na ul. Wyszyńskiego nie wpłynęło do nas jeszcze zawiadomienie. W związku z publikacjami medialnymi policjanci postanowili sami podjąć czynności w tej sprawie i ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami stanowi przestępstwo, jest ono zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli jednak sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, to wymiar kary jest większy i wynosi do 5 lat więzienia.

Mówi Anna Jaworska Wojnicz, rzeczniczka policji w Kaliszu.

Pieski trafiły do schroniska. Jutro (środa) przesłuchiwani będą jego pracownicy, którzy przy szczeniakach pracowali.

Policja sprawdzi także monitoring w okolicy miejsca porzucenia zwierząt. Poszukiwani są także świadkowie, którzy mogli widzieć sprawcę z workiem ze szczeniakami na ulicy Wyszyńskiego w Kaliszu.​

Quiz dla najbardziej inteligentnych. Mało kto poradzi sobie z tym wyzwaniem

Pytanie 1 z 15
Które z poniższych dzieł literackich napisał Fiodor Dostojewski?