łapka psa

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

zwierzęta

Kalisz. Trzy szczeniaki wyrzucone na śmieci [ZOBACZ]

2023-11-27 15:18

Trzy małe pieski w worku przy kontenerze na śmieci w Kaliszu. Życie uratował im bezdomny, który zauważył ruszający się, szczelnie zawiązany worek. Zwierzaki są już bezpieczne.

Na "ruszający się" worek zareagował bezdomny mężczyzna, który przechodził obok kontenerów przy Wyszyńskiego. Zajrzał do worka i zobaczył trzy małe psie "kulki". Zwierzęta żyły, więc szybko zawiadomił kaliskie schronisko.

Mieliśmy zgłoszenie, że na Wyszyńskiego bezdomny znalazł pieski przy kontenerze. Zobaczył worek i to że ten worek się rusza i zaczął dzwonić już do schroniska, w trakcie zajrzał do worka. Leżały w nim trzy szczeniaki wyrzucone przy kontenerze. szczeniaczki są już w schronisku, są przerażone. To malutkie, fajne pieski.

Mówi Jacek Kołata, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu, który dodaje, że bezdomny uratował pieskom życie.

Myślę, że one zostały przywiezione do Kalisza i wyrzucone. Nie są w najlepszym stanie te pieski. Nie wiadomo jak długo tam leżały, nie wiadomo kiedy zostały wyrzucone. Na szczęście ktoś koło tego kontenera przechodził, bo przecież noce są już mroźne i pieski mogły być znalezione wychłodzone, wyziębione

Maluchy teraz czeka wizyta u weterynarza, potem dwutygodniowa kwarantanna i będą do adopcji.

Schronisko nie wyklucza złożenia zawiadomienia o przestępstwie – porzucenia zwierząt.

Quiz dla najbardziej inteligentnych. Mało kto poradzi sobie z tym wyzwaniem

Pytanie 1 z 15
Które z poniższych dzieł literackich napisał Fiodor Dostojewski?