Kalisz. Pokonają na rowerach trasę w kształcie serca, by zebrać pieniądze na leczenie rodzeństwa

i

Autor: Pomaganie za jechanie

AKCJA CHARYTATYWNA

Kalisz. Pokonają na rowerach trasę w kształcie serca, by zebrać pieniądze na leczenie rodzeństwa

2024-01-15 17:00

Miłośnicy dwóch kółek z Kalisza i okolic szykują się do 6. edycji akcji „Pomaganie za jechanie”. W tym roku chcą zebrać środki na leczenie i rehabilitację bliźniaków Dawida i Dominiki z miejscowości Jedlec w powiecie pleszewskim.

Mają wielkie serca i pokazują to po raz kolejny. Miłośnicy rowerowych wypraw szykują się do 6. edycji akcji „Pomaganie za jechanie”. W tym roku przejadą na rowerach przez Polskę trasą ułożoną w kształcie serca. Cel jest szczytny. Uczestnicy chcą zebrać jak najwięcej pieniędzy, by pomóc bliźniętom Dominice i Dawidowi.

Dominika i Dawid urodzili się w 2004 roku w 28. tygodniu ciąży. Było sporo komplikacji okołoporodowych, te wszystkie powikłania doprowadziły do następstwa, jakim jest upośledzenie w stopniu głębokim. Dowiedzieliśmy się o tych dzieciach od zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty – Marka, który pracuje w Alimed Fizjoterapia w Kaliszu. Oni znają te dzieci bardzo dobrze, ponieważ pracują z nimi bardzo długo i wiedzą, że rodzice radzą sobie na swój własny rachunek, starają się robić wszystko, aby tym dzieciom pomóc, ale fizjoterapeuci wiedzą, że te potrzeby są dużo większe, głównie potrzeby finansowe, które przekładają się na leki, opatrunki, rehabilitacje, leczenie, diagnostykę, wyjazdy do specjalistów – mówi Michał Majchrzak, pomysłodawca akcji.

Wszystko odbędzie się w lipcu. Rowerzyści w przeciągu kilkunastu dni chcą pokonać 1800 km. Mówi Maciej Leśniewski, jeden z uczestników.

Stwierdziliśmy, że wszyscy ludzie, którzy jeżdżą w naszej ekipie mają wielkie serca to ułóżmy trasę w kształcie serca. A z racji, że większość z nas mieszka w Kaliszu lub w pobliżu Kalisza i mamy tutaj możliwość bardziej nagłośnić naszą akcję to meta będzie właśnie tutaj. A startować będziemy w Kędzierzynie Koźlu. Jedna ekipa pojedzie w prawo, druga w lewo i serduszko złączy się w Kaliszu.

Do tej pory podczas pięciu akcji udało się zebrać ponad 110 tysięcy złotych. Przygotowania do wyprawy możecie śledzić TUTAJ

Medialnie akcję wspiera Radio Eska :)

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?