Kalisz. Pijanych kierowców nie brakuje. Statystyki przerażają

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Kalisz. Pijanych kierowców nie brakuje. Statystyki przerażają

2023-10-20 18:41

Nie pomagają apele policji i wysokie kary. Wciąż wielu kierowców decyduje się wsiąść za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Jak pokazują policyjne statystyki takich nieodpowiedzialnych kierowców w Kaliszu i powiecie kaliskim nie brakuje.

W całym 2022 roku policjanci z Kalisza złapali blisko 450 pijanych kierowców.

Ponad 350 z tych osób odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jeżeli chodzi o ten rok, to od stycznia do końca września policjanci zatrzymali 240-tu takich kierowców i tu blisko 200 osób odpowie za przestępstwo. jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości – mówi nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 15-tu i wysoka grzywna.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu kierowca na pewno ma wydłużony czas reakcji, nie jest tak czujny na drodze. Przy potrąceniu pieszego naprawdę może dojść do tragicznego w skutkach wypadku- dodaje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci cały czas apelują o mądrą i zgodną z przepisami jazdę. Zwłaszcza teraz, gdy za oknami szybko robi się ciemno, a warunki atmosferyczne często nie ułatwiają jazdy.​

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź, czy rozpoznajesz te znaki drogowe [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Na ile grup dzielą się znaki drogowe?