policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

bezpieczeństwo

Kalisz. Zaczepiał dzieci przed szkołą? Policja wie, kim jest mężczyzna

2023-10-20 10:22

Niebezpieczna sytuacja przed jedną ze szkół w Kaliszu. Uczniów miał zaczepiać nieznany mężczyzna. Sprawą zajęła się policja, choć oficjalnego zgłoszenia nie ma.

Chodzi o zdarzenia ze środy. Nieznany mężczyzna miał zaczepiać przed jedną z kaliskich szkół dzieci i proponować im pieniądze.

Dzieci powiedziały o wszystkim rodzicom, a ci policji.

Wczoraj funkcjonariusze pojawili się w szkole.

Kiedy policjanci byli wczoraj w szkole o sytuacji wiedzieli już pracownicy szkoły. Policjantom udało się ustalić dane mężczyzny, który był pod szkołą i wyjaśnić całą sytuację. Na chwilę obecną nie wpłynęło do nas żadne zawiadomienie w tej sprawie – informuje Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka KMP w Kaliszu.

Policja nie udziela jednak szczegółowych informacji o mężczyźnie, którego dane w związku ze sprawą ustaliła. Nie wiemy też jakie czynności z nim przeprowadzono.

Jednocześnie mundurowi uczulają rodziców, by ci przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomymi.

- Zachowanie uczniów pod szkołą zasługuje na pochwałę. Dzieciaki zareagowały prawidłowo i poinformowali o sytuacji rodziców – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Quiz filmowo-muzyczny. Czy uda Ci się dopasować piosenkę do tytułu polskiego filmu?

Pytanie 1 z 8
„Dumka na dwa serca” Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka to utwór, który można było usłyszeć w filmie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE