Akcelerator Kultury w Kaliszu już działa

i

Autor: fot. mir, eska.pl W Akceleratorze Kultury mogą odbywać się m.in. koncerty czy spektakle

Kalisz otwiera Akcelerator Kultury. Wypełni lukę po MOK-u? [VIDEO]

2021-01-27 16:50

Kaliski Akcelerator Kultury gotowy. Na razie jeszcze jest tu cicho i pusto, ale niebawem miejsce ma tętnić twórczym życiem. Działa w dawnej hali Rogatka przy Nowym Świecie. Ma służyć organizacjom pozarządowym i artystom amatorom. Zobaczcie, jak wygląda w środku.

W środku zabytkowego budynku jest dużo miejsca na wystawy, koncerty czy spektakle. Jest scena, przestrzeń wystawiennicza, miejsce na spotkania, warsztaty i szereg innych działań. Całości dopełnia zaplecze. Akcelerator Kultury ma działać od wtorku do niedzieli, popołudniami i wieczorami.

Jest już długa lista grup i stowarzyszeń, które chcą korzystać z tej przestrzeni. To muzycy, fotograficy, czy teatry amatorskie, które do tej pory działały rozproszone po całym mieście, często bez stałej siedziby. Teraz tutaj znajdą swoją przystań.

Akcelerator może wypełnić lukę po Miejskim Ośrodku Kultury, zlikwidowanym w październiku 2011 roku.

– Jak opowiadam o tym miejscu, to bardzo pozytywne opinie słyszę. O to chodzi, żeby to było czynne po południu, kiedy ludzie mają wolny czas, wychodzą ze szkół i z pracy, a tutaj mogą się artystycznie czy jakoś tak społecznie wykazać

– mówi Piotr Bigora, dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”, któremu podlega nowo otwarty obiekt.

Akcelerator Kultury utworzono w ramach dużego projektu rewitalizacji centrum Kalisza. W pełni rozkręci się po odmrożeniu instytucji kultury.

Akcelerator Kultury już działa w Kaliszu