Kalisz. Nocny rajd zakończony utratą prawka i wysokim mandatem

i

Autor: mraj

POLICJA

Kalisz. Nocny rajd zakończony utratą prawka i wysokim mandatem

2023-07-20 8:53

2,5 tysiąca złotych mandatu, pożegnanie z prawkiem na 3 miesiące i 15 punktów karnych. Taka kara spotkała 26-letniego kierowcę, który wpadł w ręce kaliskich policjantów. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna pędził z prędkością 142 km/h.

Ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Niestety, wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, że swoją brawurową jazdą stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Jednym z nich był kierowca mercedesa zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Kalisza. 26-latek wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni łamiąc przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Na terenie Kalisza w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h kierowca pędził z prędkością, aż 142 km/h – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów

 26-letni kierowca musi się teraz liczyć z konsekwencjami.

Policjanci cały czas przypominają

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca pojazdu ma obowiązek jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu nawierzchni i widoczności na drodze, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również takie czynniki jak: własne umiejętność i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, czy zmęczenie. Wszyscy kierowcy powinni też pamiętać o jednym – przy dużej prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze i może przyczynić się do tragedii na drodze.

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje