Kalisz. Miasto pomoże seniorom w porządkowaniu grobów ich bliskich

i

Autor: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

SPOŁECZNE

Kalisz. Miasto pomoże seniorom w porządkowaniu grobów ich bliskich

2023-10-21 8:00

Seniorzy w Kaliszu mogą poprosić o posprzątanie grobów bliskich na cmentarzu komunalnym. Usługa jest darmowa. Miasto kolejny raz organizuje taką pomoc. Skorzystać mogą osoby „80 plus". Ponadto na terenie cmentarza komunalnego seniorzy będą mogli przemieścić się meleksem.

Kaliscy seniorzy będą mogli skorzystać z usługi bezpłatnego porządkowania grobów swoich bliskich na cmentarzu komunalnym. To wsparcie dla osób powyżej 80 roku życia, które mieszkają samotnie lub razem z osobą niepełnosprawną albo niesamodzielną. Osoba sprzątająca umyje tablicę, płytę nagrobka, a także może zdjąć wypalone znicze. Zgłoszenia przyjmowane są od 20 do 27 października w Biurze Cmentarza Komunalnego.

Kolejnym udogodnieniem dla seniorów będą przejazdy na terenie nekropolii. Starsi kaliszanie, którzy od 30 października do 1 listopada br. dotrą na cmentarz komunalny, będą mogli pokonać główną aleję meleksem.

Będzie specjalny meleks, ośmioosobowy, który będzie rozwoził właśnie te osoby starsze od bramy cmentarza komunalnego kilka przystanków do samego dołu, tak żeby im pomóc. Wiemy, że te osoby noszą ze sobą kwiaty, znicze i wielokrotnie robią postoje w różnych miejscach, żeby odpocząć. Ten meleks ma im pomóc w dotarciu do grobów – mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Usługa jest darmowa. Meleks będzie dostępny w godzinach od 08.00 do 16.00.​

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?