Kalisz. Kubańskie rytmy na rzece Prośnie

i

Autor: organizatorzy

KONCERT

Kalisz. Kubańskie rytmy na rzece Prośnie

2023-08-22 15:11

Kubańskie rytmy wybrzmią w Kaliszu. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Święta Rzeki Prosny. Szczegóły poniżej.

Na scenie na rzece Prośnie przy Teatrze wystąpi Jose Torresa & Havana Dreams przy akompaniamencie Filharmonii Kaliskiej pod batutą maestro Rubena Silvy. Początek sobotniego koncertu o 20.00.

Usłyszymy utwory traktujące o miłości, współczesne kompozycje, a także tradycyjne melodie przybliżające kubańskie obyczaje, a wszystko to w pięknej, symfonicznej oprawie Orkiestry FK – informuje Filharmonia Kaliska.

Projekt José Torres & Havana Dreams - Salsa Symfonicznie składa się z najbardziej znanych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na morzu karaibskim - Kuby. Program powstał z tęsknoty José Torresa za swoim ojczystym krajem, za muzyką i mieszkańcami Kuby oraz własną, kubańską rodziną, z którą przyszło się żegnać muzykowi, kiedy podjął decyzję o emigracji do Europy. Utwory pochodzą z czasów, kiedy muzyka tradycyjna odgrywała ważną rolę zarówno artystyczną, jak i społeczną. W programie przeważają utwory traktujące o miłości, takie jak Como fue (Beny More), Quiereme Mucho (Gonzalo Roig), Aquellos ojos verdes (Adolfo Utrera i Nilo Menendez), czy współczesna kompozycja Mi primer amor (Mayito Rivera), ale także utwory obyczajowe, jak Me voy pal Pueblo (Marcelino Guerra), El Manisero (Moises Simons). Na finał koncertu usłyszymy jedną z najsłynniejszych kompozycji muzyki latynoskiej i karaibskiej - Guantanamera (Joseito Fernandez), wyrażającą tęsknotę kompozytora do dziewczyny pochodzącej z miasta Guantanamo, leżącego na wschodzie wyspy Kuby.

QUIZ. Polska muzyka lat 90. Czy znasz słowa piosenek i wykonawców?

Pytanie 1 z 10
Który znany polski muzyk oraz aktor śpiewał w latach 90. piosenkę "Na nic kraty i drzwi"?