kalisz

i

Autor: mir

wybory samorządowe 2024

Kalisz. Kto w nowej Radzie Miejskiej?

2024-04-08 11:11

Mieszkańcy Kalisza wybrali swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej. Zgodnie z nieoficjalnymi jeszcze wynikami niedzielnych wyborów - radę tworzyć będą ludzie z czterech komitetów wyborczych - Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Koalicji Kaliskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Kto jest na liście? Sprawdźcie w naszym tekście.

Zgodnie z wynikami PKW - tak na Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego Koalicja Kaliska głosowało 28,60% kaliszan co daje im 7 mandatów w Radzie Miejskiej, Koalicja Obywatelska zgarnie ich siedem. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 22,37% poparcia i do rady wprowadzi 6 osób, natomiast dwóch ludzi w radzie będzie zasiadać z ramienia Trzeciej Drogi, którą w niedzielnych wyborach poparło 10,51% głosujących. 

Nowa Lewica uzyskała 7,92% poparcia, a Stowarzyszenie Aktywni 3,13%. Tutaj danych nie będzie, bo wynik jest za słaby.

W okręgu nr 1 mandaty zdobyli:

Marcin Strzelec z PiS, Eskan Darwich z Polski2050, Piotr Łuszczykiewicz popierany przez Koalicję Obywatelską, Sławomir Matczak z KO, Mirosław Gabrysiak z KK i Marta Walczykiewicz z Koalicji Kaliskiej.

W okręgu numer 2 mandaty mają:

Sławomir Lasiecki z PiS, Tomasz Grochowski z Trzeciej Drogi, Sławomir Chrzanowski z KO, Anita Kaczorowska z KO oraz Mateusz Podsadny z Koalicji Kaliskiej .

W okręgu numer 3 mandaty w radzie miejskiej zasiadać będą:

Artur Kijewski z PiS, Małgorzata Mosińska-Busz z PiS, Radosław Kołaciński z KO, Magdalena Sekura-Nowicka z KO, Grzegorz Kulawinek z KK i  Karolina Sadowska z Koalicji Kaliskiej.

W okręgu numer 4 do Rady Miasta wejdą:

Andrzej Plichta z PiS, Tadeusz Skarżyński z PiS, Dariusz Grodziński z KO, Marcin Małecki z KO, Maciej Antczak z Koalicji Kaliskiej oraz Krystian Kinastowski z KK.

Z uwagi na wygrane wybory na prezydenta Kalisza - Krystian Kinastowski nie obejmie mandatu radnego, który przypadnie trzeciej osobie z największą liczbą głosów, czyli - jak wynika z głosowania - Marianowi Durlejowi.