Kalisz. Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Kalisz. Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów

2024-01-05 14:30

Wsiedli za kółko, a nie powinni. Trzy osoby, które prowadziły „na podwójnym gazie” wpadły w ręce policjantów z Kalisza. I to w ciągu jednej doby.

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli o godz. 7:00 na terenie Kalisza. To 50-letnia kobieta kierująca skodą.

Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 52-letni mieszkaniec Kalisza. W przypadku tego kierowcy badanie wykazało, że wsiadł za kierownicę citroena mając prawie promil alkoholu w organizmie. Ostatnim z lekkomyślnych kierowców okazała się 40-latka siedząca za kierownicą peugeota. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. Mieszkanka powiatu kaliskiego miała w organizmie ponad promil alkoholu – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

Masz prawo jazdy? Sprawdź, czy teraz udałoby Ci się zdać egzamin

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno ci jechać w terenie zabudowanym?