Rada Społeczna ds. Osób Niepełnosprawnych, Kalisz

i

Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Rada Społeczna ds. Osób Niepełnosprawnych z władzami miasta i dyrekcją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu

sprawy społeczne

KALISZ. Kolejna rada społeczna

2024-07-04 10:10

W Kaliszu powstała Miejska Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. W jej składzie są Michał Brajer, Elżbieta Dębska, Arkadiusz Kranc, Piotr Tomankiewicz i Elżbieta Włodarz.

Radę powołano 19 czerwca, zarządzeniem prezydenta Krystiana Kinastowskiego. 3 lipca członkowie rady otrzymali uroczyste akty powołania na czteroletnią kadencję. Rada ma działać przy Prezydencie Miasta Kalisza i doradzać w kwestiach potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

— Rada składa się z pięciu osób powołanych spośród działających na terenie miasta Kalisza organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawiciela jednostki samorządu terytorialnego. Obsługą Rady zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

— informuje Urząd Miasta Kalisza

W składzie rady znaleźli się: Michał Brajer - działacz na rzecz osób niewidomych, Elżbieta Włodarz - terapeutka i pedagożka, Elżbieta Dębska - działaczka na rzecz diabetyków, była radna, Arkadiusz Kranc - działacz na rzecz osób z niepełnosprawnościami i Piotr Tomankiewicz - z fundacji "Nowa Nadzieja".

Rada ma „inspirować przedsięwzięcia zmierzające do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, opiniować projekty programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych i opiniować projekty uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Miasta Kalisza pod kątem skutków dla osób niepełnosprawnych”. 

To kolejna taka grupa doradców społecznych w kaliskim ratuszu. Przy prezydencie miasta działa też m.in. Rada Kobiet i Kaliska Rada Seniorów.