Kalisz. Pomaganie Za Jechanie czas start!

i

Autor: Pomaganie za jechanie

AKCJA CHARYTATYWNA

Kalisz. Pomaganie Za Jechanie czas start!

2024-06-30 10:31

Dla 20-letnich bliźniąt Dominiki i Dawida z Jedlca (pow. pleszewski) przejadą na rowerach 1800 km. Miłośnicy dwóch kółek z Kalisza, Ostrowa i nie tylko szykują się do wyprawy. Startuje 6. edycja akacji Pomaganie Za Jechanie.

Przygotowania do akcji trwają od kilku miesięcy. Dzięki licznym wydarzeniom, aukcjom udało się już zebrać ponad 50 tysięcy złotych, ale to nie koniec. Miłośnicy rowerowych wypraw wyruszają w trasę, która w tym roku będzie w kształcie serca. Startować będą w Kędzierzynie Koźlu. Jedna ekipa pojedzie w prawo, druga w lewo i serduszko złączy się w Kaliszu. W kilkanaście dni chcą przejechać 1800 km, by zebrać jeszcze więcej pieniędzy na leczenie i rehabilitację Dominiki i Dawida.

Dominika i Dawid urodzili się w 2004 roku w 28. tygodniu ciąży. Było sporo komplikacji okołoporodowych, te wszystkie powikłania doprowadziły do następstwa, jakim jest upośledzenie w stopniu głębokim. Dowiedzieliśmy się o tych dzieciach od zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty – Marka, który pracuje w Alimed Fizjoterapia w Kaliszu. Oni znają te dzieci bardzo dobrze, ponieważ pracują z nimi bardzo długo i wiedzą, że rodzice radzą sobie na swój własny rachunek, starają się robić wszystko, aby tym dzieciom pomóc, ale fizjoterapeuci wiedzą, że te potrzeby są dużo większe, głównie potrzeby finansowe, które przekładają się na leki, opatrunki, rehabilitacje, leczenie, diagnostykę, wyjazdy do specjalistów – mówi Michał Majchrzak, pomysłodawca akcji.

Kalisz. Pomaganie Za Jechanie czas start!

i

Autor: Pomaganie za jechanie

Dominikę i Dawida cały czas można wspierać zaglądając TUTAJ

Kciuki za wyprawę trzyma Radio Eska

Quiz dla dzieci z lat 90. Tylko oni rozgromią te pytania z młodzieżowego slangu

Pytanie 1 z 10
Mówisz "czaisz bazę" i masz na myśli, że: