Kalisz. Egzaminy maturalne czas start!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

matura

Kalisz. Egzaminy maturalne czas start!

2024-05-06 16:15

Maraton maturalny czas start! We wtorek, 7 maja absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminu dojrzałości. W Kaliszu to półtora tysiąca uczniów.

7 maja rozpoczynają się matury. Na początek maturzyści przystąpią do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, dzień później zmierzą się z królową nauk, czyli matematyką, a w kolejnym dniu z językiem obcym. Mówi Ewelina Dudek, naczelniczka Wydziału Edukacji w kaliskim magistracie.

Oprócz tego obowiązkowym egzaminem jest egzamin w części ustnej z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. I młodzież wybiera przedmioty rozszerzone według preferencji i według tego, w których przedmiotach się najlepiej czują, ale też według tego, które egzaminy przyniosą im najlepszy efekt w rekrutacji na studia.

Wśród dodatkowych przedmiotów, które maturzyści często wybierają są m.in. geografia i język angielski na poziomie rozszerzonym.

Stosunkowo najmniej problemów mają młodzi ludzie ze zdaniem egzaminu z języka obcego. Największe trudności mają z matematyką, no i obserwujemy, że duża obawa jest przed egzaminami ustnymi. To chyba jest efekt pandemii, zamknięcia młodych ludzi – dodaje Ewelina Dudek.

Matury potrwają do 25 maja. Wyniki egzaminów ogłoszone zostaną 9 lipca.

Matura z matematyki. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin obowiązkowy

Pytanie 1 z 10
Liczba log24 jest równa: