Kalisz. Duże zainteresowanie kursem redukującym punkty karne

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KIEROWCY

Kalisz. Duże zainteresowanie kursem redukującym punkty karne

2023-10-03 12:00

Od połowy września kierowcy, którzy mają za dużo punktów karnych mogą raz na pół roku odbyć szkolenie, które usuwa z ich konta 6 punktów. Jak się okazuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu jest spore zainteresowanie takim szkoleniem.

17 września weszły w życie przepisy, na podstawie których punkty karne ponownie kasowane są po roku, a nie po dwóch latach. Nowe przepisy dają także możliwość skasowania 6 punktów w czasie kursu reedukacyjnego, który można odbyć raz na pół roku. W kursie nastąpiły też pewne zmiany. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu jest spore zainteresowanie tym szkoleniem.

W zasadzie tylko i wyłącznie odbieramy telefony dotyczące właśnie tego szkolenia, więc to pokazuje, że była duża potrzeba. To pokazuje także, że mamy osoby, które cały czas faktycznie przekraczają prędkość. Pomimo tego, że wiele się o tym mówi, że  coraz bardziej jest restrykcyjne prawo i represje policji - mówi nam Sławomir Chrzanowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Nowością w kursach redukujących punkty jest część praktyczna.

Mamy jakby cały panel 6-godzinny z policjantem. Następnie z psychologiem transportu 2 godziny. Jeszcze dodatkowo doszła nam praktyczna część tego szkolenia, bowiem ustawodawca wpisał do rozporządzenia hamowanie. Zatem my na placu manewrowym będziemy także ćwiczyć hamowanie przy 30 i 50 km/h - dodaje Sławomir Chrzanowski.

Koszt takiego szkolenia to 900 złotych.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja