Kalisz. Duże zainteresowanie Kaliską Kartą Mieszkańca

i

Autor: Urząd Miasta Kalisza

SPOŁECZNE

Kalisz. Duże zainteresowanie Kaliską Kartą Mieszkańca

2023-09-13 17:36

Kaliska Karta Mieszkańca cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kaliszan. Zwłaszcza, że jej posiadacze mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusowych. TYLKO od stycznia do końca sierpnia tego roku wydano blisko 9800 kart.

Upoważnia przede wszystkim do darmowych przejazdów autobusami miejskimi, ale jej posiadacze mogą również korzystać ze zniżek m.in. w punktach usługowych, restauracjach, czy kancelariach adwokackich. Mowa o Kaliskiej Karcie Mieszkańca. Od stycznia 2023, czyli od momentu wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej widzimy wzrost zainteresowania wyrobieniem karty – mówi nam Katarzyna Ciupek, rzeczniczka Urzędu Miasta Kalisza.

W tym roku do końca sierpnia wydano 9785 kart, podczas gdy rok temu w podobnym czasie wydano ich nieco ponad 2700. W całym ubiegłym roku tych kart wydano 6534. Także ten wzrost jest tutaj znaczny. Gdy jeszcze spojrzymy na rok 2021, to wówczas mieliśmy wydanych kart nieco ponad 2500.

By taką kartę otrzymać należy spełnić pewne warunki. Trzeba mieć w Kaliszu stały meldunek i rozliczać się w Pierwszym Urzędzie Skarbowym. Wniosek o wyrobienie karty można złożyć w w Punkcie Obsługi Klienta KLA na Dworcu Autobusowym przy ul. Podmiejskiej 2a lub elektronicznie. Od 2018 roku wydano ponad 38 tysięcy Kaliskich Kart Mieszkańca.

Quiz dla dzieci PRL-u. Pamiętasz wszystko?

Pytanie 1 z 10
Czym jest 366?