Kalisz. Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

i

Autor: mraj

KRWIODAWSTWO

Kalisz. Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

2023-11-27 18:45

W Kaliszu świętowano Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK i 65-lecie Ruchu Krwiodawstwa PCK. Podczas uroczystej gali podziękowano wszystkim tym, którzy dzielą się cennym lekiem oraz angażują w promocję krwiodawstwa.

Dni Honorowego Krwiodawstwa trwały od 22 do 26 listopada. Uroczysta gala odbyła się w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Henryka Melcera w Kaliszu. Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK były idealną okazją do tego, by pokazać jak ważni są krwiodawcy i to co robią dla drugiego człowieka.

Jeżeli ktoś ma w sobie tego bakcyla, że chce podzielić się cząstką siebie, chce uratować komuś życie, to krwiodawstwo jest najlepszym sposobem. A co ważne, warto to też podkreślić, że jedna na siedem osób hospitalizowanych korzysta z krwi. Krew, jej składniki, czy preparaty z niej wytwarzane są najczęściej stosowanym lekiem w medycynie. Jedna donacja potrafi uratować życie trzem osobom - mówi nam Janusz Sibiński, prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK.

W czasie uroczystości krwiodawcy odebrali odznaki: „Honorowy Dawca Zdrowia – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, „Zasłużony Dawca Krwi”, a także jubileuszowe medale za bezinteresowne wsparcie idei krwiodawstwa. Wręczono także statuetki dla laureatów XX Ogólnopolskiego Turnieju Szkół "Młoda Krew Ratuje Życie", etapu rejonowego i okręgowego. 

Kalisz. Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

i

Autor: mraj
Kalisz. Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

i

Autor: mraj

Co wiesz o badaniach w ciąży?

Pytanie 1 z 13
Badania morfologiczne krwi wykonuje się po to, aby: