Kalisz. Chce przejechać 800 km na rowerze w 80 godzin, by pomóc bohaterom tegorocznej akcji Pomaganie Za Jechanie

i

Autor: arch. prywatne Romana Wesołowskiego na zdj. Roman Wesołowski

AKCJA CHARYTATYWNA

Kalisz. Chce przejechać 800 km na rowerze w 80 godzin, by pomóc bohaterom tegorocznej akcji Pomaganie Za Jechanie

2024-04-25 18:05

W 80 godzin chce pokonać 800 km i dorzucić swoją „cegiełkę” do VI akcji Pomaganie za Jechanie. Kaliszanin Roman Wesołowski, miłośnik rowerowych wypraw, chce przejechać na rowerze trasę Kalisz-Kołobrzeg-Kalisz, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie rodzeństwa Dominiki i Dawida.

To będzie wyjątkowa edycja akcji Pomaganie Za Jechanie. Grono osób, które chcą pomóc stale się powiększa. Jedną z nich jest kaliszanin Roman Wesołowski, którego poruszyła historia Dominiki i Dawida i dlatego postanowił ich wesprzeć.

Chciałem im bardzo pomóc, zwłaszcza rodzicom, którzy przez 20 lat się nie poddają i cały czas walczą o lepsze jutro dla tych dzieci. Skontaktowałem się z organizatorem akcji, Michałem i powiedziałem, że chcę pomóc w ten sposób, by zwrócić uwagę na ten problem i zbiórkę. Chcę zrobić coś w kategorii wyczynu sportowego, czyli chcę jechać maraton rowerowy Kalisz-Kołobrzeg-Kalisz i dałem sobie na to 80 godzin. W tym czasie chcę przejechać 800 km. Mam nadzieję, że dzięki temu ktoś wpłaci pieniądze i uda się im pomóc – mówi Roman Wesołowski.

Wyprawa rozpocznie się w tę sobotę (27.04) około godziny 4 rano. Informacje dotyczące przebiegu trasy będą dostępne w mediach społecznościowych m.in. pana Romana i Pomaganie za Jechanie. Partnerem Medialnym akcji Pomaganie za Jechanie jest Radio Eska. O akcji pisaliśmy również TUTAJ

Czy zdałabyś test na kartę rowerową?

Pytanie 1 z 10
Droga dla rowerów to: