Kalisz. 12 lat więzienia dla zabójcy z Dobrzeca

i

Autor: mraj Kalisz. 12 lat więzienia dla zabójcy z Dobrzeca

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. 12 lat więzienia dla zabójcy z Dobrzeca

2024-03-14 15:15

Ta zbrodnia miała być dziełem przypadku i alkoholu. 12 lat więzienia i po 20 tysięcy złotych nawiązki dla bliskich. Taki jest wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu w sprawie Adriana M., który w marcu ubiegłego roku na osiedlu Dobrzec w Kaliszu śmiertelnie zranił 40-letniego znajomego.

Do tragicznego zdarzenia doszło 18 marca 2023 roku około godziny 23 przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie. Mężczyźni pili alkohol i doszło do awantury. Jeden z nich - wówczas 34-latek - wyciągnął nóż. Zanim zadał nim cios, mężczyzna miał użyć jeszcze gazu pieprzowego i kopnąć pokrzywdzonego. W efekcie 40-letni mężczyzna zmarł. Dziś, 14 marca przed Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok.

Sąd uznał jednak iż oskarżony działał z zamiarem ewentualnym, nie planował tego. Zdarzenie miało charakter dynamiczny. Za ten czyn wymierzył oskarżonemu karę 12 lat pozbawienia wolności – mówi sędzia Dorota Wojtkowiak – Mielicka.

Prokurator wnioskował o 25 lat więzienia, a obrona o uniewinnienie.

Podejmiemy dalsze czynności i kroki co do dalszego wywiedzenia apelacji po zapoznaniu się z treścią uzasadnienia - mówi prokurator Kamila Jabłońska-Rosik.

35-latek ma także zapłacić nawiązkę na rzecz najbliższych pokrzywdzonego.

Wyrok nie jest prawomocny.

Nadajesz się na policjanta? Pytania z testu psychologicznego do policji Multiselect 2023 - cz. II

Pytanie 1 z 21
Czy zdarzyło Ci się obwiniać kogoś o coś, o czym wiedziałeś że naprawdę sam popełniłeś?