Kaliscy karatecy z Klubu Karate Kyokushinkai przywożą aż 8 MEDALI z Austrian Open!

2024-06-11 8:55

Wracają z medalami. Kaliscy karatecy z Klubu Karate Kyokushinkai świetnie wypadli podczas turnieju Austrian Open, który odbywał się w Wiedniu. Zawodnicy zdobyli aż 8 medali.

Sześcioro zawodników Klubu Karate Kyokushinkai świetnie wypadło podczas turnieju Austrian Open. Wywalczyli aż 8 medali w konkurencjach kata i kumite. Sensei Olena Kapkan i Natalia Bączkiewicz zdobyły srebro i złoto, Maksymilian Kical złoty medal, Jakub Mielczarek wraca z dwoma srebrnymi krążkami, a brąz w kumite wywalczył Andrzej Jaworowicz.

Bez medalu, po ładnej walce z dużo wyższym pasem do domu wraca też Sviatoslav Bubniak. Andrzej przegrał ze zwycięzcą kategorii, trochę szkoda, uważamy że ta walka powinna być walką finałową. Reszta bardzo fajnie. Miasto ładne, wracamy zadowoleni - mówi Jakub Piątowski z Kaliskiego Klubu Karate Kyokushin.

Kaliski Klub Karate powstał w 2013 roku. Obecnie trenuje w nim 80 zawodników w 4 grupach wiekowych.