Na fot. Jakub Piątowski

i

Autor: BŹ

karate

Kalisz. Pracowita i medalowa końcówa sezonu dla karateków Klubu Karate Kyokushinkai [POSŁUCHAJ]

2024-05-28 9:03

Niedawno wrócili z dwoma medalami z 37. Wagowych Mistrzostw Europy. A przed nimi Mistrzostwa Polski Seniorów w Wieliczce – 1. czerwca i tydzień później w Wiedniu – AUSTRIAN OPEN. Pracowity koniec sezonu mają zawodnicy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai

Sukcesy na koniec sezonu. Dwa medale rozgrywanych w maju w Bułgarii 37. Wagowych Mistrzostw Europy zdobyli zawodnicy Klubu Karate Kyokushinkai.

W pierwszym dniu zawodów - walczyły dzieci. Od nas występował Jakub Mielczarek. Dwie walki Kuba wygrał przez ippon, bardzo ładnie. W trzeciej musiał uznać wyższość przeciwnika. Zdobył trzecie miejsce. W drugim dniu zawodów walczyła sensei Olena Kapkan, która jednak do Kalisza wróciła bez medalu. Mnie udało się zająć drugie miejsce. Trzy walki wygrałem, w czwartej nie udało się. Ale mamy dwa medale Mistrzostw Europy, tak więc są powody do dumy! Tym bardziej, że w Bułgarii walczyło ponad 700 zawodników z 20 krajów. Więc nie było łatwo  - powiedział Jakub Piątowski, zawodnik i trener kaliskiego klubu.

Mamy pracowity koniec sezonu - mówi Jakub Piątowski

Teraz przez karatekami - Mistrzostwa Polski Seniorów w Wieliczce – 1. czerwca i tydzień później w Wiedniu – AUSTRIAN OPEN.

W Wieliczce o zwycięstwo powalczy Olena Kapkan. Natomiast do Wiednia wybierają się: Olena Kapkan, Andrzej Jaworowicz, Jakub Mielczarek, Natalia Bączkiewicz, Maksymilian Kical, Sviatoslav Bubniak. W Austrii będzie też Jakub Piątowski, ale tym razem w roli sędziego.

Trzymamy kciuki!

Na fot. Jakub Piątowski

i

Autor: BŹ

Quiz, czy jesteś lubiany. Czy inni mogą Ci zaufać?

Pytanie 1 z 8
Masz wielu przyjaciół?