dialog

i

Autor: pixabay

Społeczne

Jak prowadzić debatę? Jak kulturalnie przestawiać swoje poglądy? Dowiecie się w AKADEMII DIALOGU w Kaliszu

2024-01-29 13:03

Rusza "Akademia Dialogu" w Kaliszu. Będą to cykliczne spotkania, których celem będzie doskonalenie umiejętności debaty, komunikowania się i prezentacji swoich poglądów. ​Specjaliści nauczą sztuki retoryki, argumentacji i przekonywania.

W kaliskim Akceleratorze Kultury już w najbliższą środę (31.01) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach "Akademii Dialogu". To będą cykliczne spotkania, których celem będzie doskonalenie umiejętności debaty, komunikowania się i prezentacji swoich poglądów w kulturalny sposób. Poruszane tematy nie będą łatwe, mówi pomysłodawca akademii Zbigniew Judasz.

Nie będziemy uczyć sztuki retoryki, argumentacji, przekonywania czy formułowania jednoznacznych wniosków na dany temat. Uczestnicy spotkań zdobędą umiejętność rozmowy na "trudne tematy", kwestie uniwersalne i bieżące problemy. Spotkanie kończy się stanowiskiem: różnimy się, możemy się nie zgadzać ze sobą, ale szanujemy siebie nawzajem i prawo każdego człowieka do posiadania własnych poglądów - mówi Zbigniew Judasz, pomysłodawca "Akademii Dialogu".

Na spotkania będą zapraszani specjaliści od komunikacji - dodaje Zbigniew Judasz.

To będą znawcy tematu i specjaliści od komunikacji. To sprawi, że dyskusja będzie prowadzona z poszanowaniem fundamentalnej zasady formułowania wniosków i opinii na podstawie wiedzy.

Spotkanie inaugurujące Akademię Dialogu odbędzie się - przypominamy 31 stycznia o godzinie 18:00 w kaliskim Akceleratorze Kultury. Tematem spotkania będzie Holocaust, a rozmowy poprowadzą Izabela Fietkiewicz-Paszek oraz Izabela Galuba-Bryja.

Sonda
Czy strzelałeś/strzelałaś kiedyś z broni na strzelnicy?