Gorący żur

i

Autor: Fundacja CHOPS

Gorący żur w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem [AUDIO]

2020-10-22 22:35

To będzie wielkie gotowanie żuru w Kaliszu! Pandemia nie zmieni tych planów. Wiadomo - reżim sanitarny będzie obowiązywał. Już w najbliższą sobotę - 24 października- w ramach Światowych Dni Walki z Głodem kaliska Fundacja CHOPS wraz z Fundacją “Wolne Miejsce” będzie częstować gorącą zupą osoby samotne i ubogie.

W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Głód to problem, o którym należy mówić i go zwalczać. Fundacja CHOPS wraz z Fundacją Wolne Miejsce łączą siły i razem ugotują żur dla osób samotnych i ubogich. Wielkie gotowanie żuru odbędzie się w Kaliszu po raz pierwszy.

Chcemy zwrócić uwagę na to, że głód to jest duży problem na świecie. W Polsce nie jest tak źle, ale ma to miejsce. Są osoby i takie warstwy społeczne gdzie problem głodu, niedożywienia może bardziej niedożywienia istnieje i zwracamy na to uwagę. Chcemy ugotować żur dla około 1000 osób. Chcemy poczęstować tym żurem.

Mówi Roman Żarnecki, prezes fundacji CHOPS.

Ze względu na panujące obostrzenia, żur będzie podawany w formie cateringu. Początek - przed Basztą Dorotką w Kaliszu- w sobotę o godzinie 13.00.

Będą gotować żurek dla ubogich. Mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS
Morowe powietrze - Festyn Archeologiczny na kaliskim Zawodziu