Fotokopie kaliskie - konkurs Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

i

Autor: MOZK

"Fotokopie kaliskie" - Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zachęca do udziału w konkursie

2020-11-01 14:25

A to coś dla tych, którzy mają ochotę przenieść się do Kalisza z czasów odzyskania niepodległości za pośrednictwem pocztówek i fotografii. Z okazji Święta Niepodległości - Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zachęca do udziału w konkursie “Fotokopie kaliskie”.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej ogłasza konkurs pt. "Fotokopie kaliskie". W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.

Do zabawy niezbędne jest zapoznanie się ze zbiorami naszego muzeum, które znajdują się na stronie www.muzeawielkopolski.pl i wybranie z jej zasobów zdjęcia bądź pocztówki z okresu pierwszej połowy XX wieku oraz odtworzenie tych sytuacji uwzględniając jak najwięcej szczegółów oryginalnych fotografii takich jak: miejsce, perspektywa, postacie, gesty.

Mówi Ilona Wieczorek, z Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 5 listopada. A wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie podczas Święta Niepodległości 11 listopada w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza.

"Fotokopie kaliskie" - konkurs. Mówi Ilona Wieczorek z Działu Naukowo-Oświatowego MOZK
Morowe powietrze - Festyn Archeologiczny na kaliskim Zawodziu