maf kalisz

i

Autor: fot. Unsplash

kultura

Festiwalowy chór narzekań. Nietypowa terapia na MAF

2023-07-10 14:56

Powstaje kaliski Chór Narzekań. To inicjatywa Multi Art Festivalu. Na razie przyjmują skargi i żale – na Kalisz i okolice.

Chór Narzekań ma być spotkaniem artystycznym i jednocześnie rodzajem terapii, tak by można było wyrzucić z siebie to, co leży nam na sercu. Ekipa MAF czeka na wasze żale. Posłużą jako materiał do kolejnych, kreatywnych działań na festiwalu:

- Ślijcie do nas wszystko, co wam przyjdzie do głowy, co związane jest z waszym miejscem zamieszkania, otoczeniem, sytuacją życiową. Narzekamy lokalnie, skupiamy się na własnym podwórku. Chodzi o to, by wyrzucić z siebie to, co nas boli w naszym mieście i jego okolicach – i tu już szalejemy, bolączki kulturowe, społeczne, finansowe itp.

- zapraszają organizatorzy.

Do 10 sierpnia piszcie na: stowmultiart@gmail.com, w tytule wpisując: „KALISKIE SKARGI I ZAŻALENIA”.

Nie trzeba się cenzurować, ale pamiętajcie, że to, co przyślecie, będzie wykorzystane w tekście literackim, który powstanie z nadesłanych maili. A jak to będzie brzmieć i wyglądać – dowiemy się podczas 17. Multi Art Festivalu.

Multi Art Festiwal 2023. Kiedy kolejna edycja?

17. Multi Art Festiwal rusza 31 sierpnia i potrwa do 3 września. Sercem MAF jest skwer Rozmarek w Kaliszu – to tutaj odbędą się warsztaty i koncerty. Zagrają m.in. Lordofon oraz Fisz Emade Tworzywo.

Jeśli tworzycie muzykę lub zajmujecie się sztukami wizualnymi, możecie dołożyć swoją cegiełkę do festiwalu i przy okazji pokazać się szerszej widowni. A także zgarnąć kasę:

Open call dla muzyków. Zagraj na scenie MAF!

Open call dla artystów sztuk wizualnych na MAF.

A jeśli chcecie sprawdzić, jak działa festiwal od kuchni - dołączcie do wolontariatu: Wszystkie ręce na pokład! Wolontariusze MAF poszukiwani!

W planach jest także slam poetycki i wiele innych wydarzeń. Będziemy was o nich informować – radio Eska jest patronem medialnym Multi Art Festiwalu.