maf kalisz

i

Autor: fot. Unsplash

kultura

Festiwalowy chór narzekań. Nietypowa terapia na MAF

2023-07-10 14:56

Powstaje kaliski Chór Narzekań. To inicjatywa Multi Art Festivalu. Na razie przyjmują skargi i żale – na Kalisz i okolice.

Chór Narzekań ma być spotkaniem artystycznym i jednocześnie rodzajem terapii, tak by można było wyrzucić z siebie to, co leży nam na sercu. Ekipa MAF czeka na wasze żale. Posłużą jako materiał do kolejnych, kreatywnych działań na festiwalu:

- Ślijcie do nas wszystko, co wam przyjdzie do głowy, co związane jest z waszym miejscem zamieszkania, otoczeniem, sytuacją życiową. Narzekamy lokalnie, skupiamy się na własnym podwórku. Chodzi o to, by wyrzucić z siebie to, co nas boli w naszym mieście i jego okolicach – i tu już szalejemy, bolączki kulturowe, społeczne, finansowe itp.

- zapraszają organizatorzy.

Do 10 sierpnia piszcie na: stowmultiart@gmail.com, w tytule wpisując: „KALISKIE SKARGI I ZAŻALENIA”.

Nie trzeba się cenzurować, ale pamiętajcie, że to, co przyślecie, będzie wykorzystane w tekście literackim, który powstanie z nadesłanych maili. A jak to będzie brzmieć i wyglądać – dowiemy się podczas 17. Multi Art Festivalu.

Multi Art Festiwal 2023. Kiedy kolejna edycja?

17. Multi Art Festiwal rusza 31 sierpnia i potrwa do 3 września. Sercem MAF jest skwer Rozmarek w Kaliszu – to tutaj odbędą się warsztaty i koncerty. Zagrają m.in. Lordofon oraz Fisz Emade Tworzywo.

Jeśli tworzycie muzykę lub zajmujecie się sztukami wizualnymi, możecie dołożyć swoją cegiełkę do festiwalu i przy okazji pokazać się szerszej widowni. A także zgarnąć kasę:

Open call dla muzyków. Zagraj na scenie MAF!

Open call dla artystów sztuk wizualnych na MAF.

A jeśli chcecie sprawdzić, jak działa festiwal od kuchni - dołączcie do wolontariatu: Wszystkie ręce na pokład! Wolontariusze MAF poszukiwani!

W planach jest także slam poetycki i wiele innych wydarzeń. Będziemy was o nich informować – radio Eska jest patronem medialnym Multi Art Festiwalu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE