Orzeźwiająca lemoniada truskawkowa: przepis na truskawkowe virgin mojito

i

Autor: Shutterstock Taka lemoniada nie tylko orzeżwia, ale też dostarcza składniki mineralne

Miasto

Dzieci z osiedla Sulisławice sprzedają lemoniadę. Mają wspólny cel

2023-07-09 8:56

Dzieciaki z osiedla Sulisławice sprzedają w wakacyjne weekendy lemoniadę, żeby uzbierać na bramki i huśtawki – powiedziała PAP Karolina Jakubowska, mama jednego z chłopców i koordynatorka akcji.

Dzieci z osiedla Sulisławice nie mają miejsca do wspólnych zabaw. Dlatego ich rodzice zainteresowali się znajdującym się w sąsiedztwie zaniedbanym placem. Nawiązali kontakt z właścicielem nieruchomości, który wyraził zgodę na zagospodarowanie terenu o powierzchni 25 m na 15 m. Rodzice zrobili zrzutkę na trawę i drzewa.

Dzieci mają wspólny cel

- Natomiast dzieciaki wpadły na genialny pomysł, aby w wakacje sprzedawać okolicznym mieszkańcom lemoniadę i tym sposobem zarobić na wymarzone bramki, huśtawki i piaskownicę - powiedziała Karolina Jakubowska.

Na początku akcję zaadresowano tylko do mieszkańców osiedla. Ale chęć wsparcia wyraziły osoby, które nie mogły przyjechać po lemoniadę osobiście. Dlatego na stronie Zrzutka pl. utworzono akcję pn. Wirtualna lemoniada.

- Na wspólnym spotkaniu ustaliliśmy reguły i cel akcji. Dzieci przygotowały plakaty informujące o możliwości zakupu orzeźwiającego napoju. Po jakimś czasie w sprzedaży pojawiły się też babeczki i wiązanki suszonej lawendy - powiedziała Jakubowska.

Pierwsza lemoniada - z cytryn, wody i miodu - była zrobiona za pieniądze rodziców. Ale sytuacja szybko zmieniła się, ponieważ kiedy nasza cudowna pani z warzywniaka dowiedziała się z portalu społecznościowego o akcji, to dała dzieciom 7 kg cytryn - powiedziała i dodała, że za chwilę pojawiło się kolejne dobre serce. Nieznana nam osoba przekazała 20 ton piasku.

Dzięki temu zrobiono tam plażę i wygospodarowano miejsce na ognisko.

Dzieciom – jak powiedziała koordynatorka - ta akcja przysporzyła mnóstwo frajdy. Przy sprzedaży uczestniczy dziewięcioro dzieci z osiedla od roku do 12 lat. Wzajemnie wspierają się, dbają o siebie, a czuwa nad nimi dorosły opiekun.

- Teraz musimy zorganizować spotkanie zarządu, żeby dzieci zdecydowały, na co wydać pieniądze, bo uzbierała się niezła kwota. Kupiliśmy już jedną bramkę i huśtawkę - powiedziała koordynatorka. Wirtualna lemoniada sprzedała się już za 2 tys. zł, a celem dzieci jest uzbieranie do końca wakacji 3 tys.

Akcja ma jeszcze inny, ważniejszy cel

- Chcemy, żeby dzieci wiedziały, że warto się starać i dać coś z siebie, jeżeli chce się coś osiągnąć - oświadczyła.

Marsz dzieci przeciw przemocy
Źródło: Dzieci z osiedla Sulisławice sprzedają lemoniadę. Mają wspólny cel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE