majster

i

Autor: pixabay

Fachowcy poszukiwani! Kalisz rusza z projektem ZLOTA RĄCZKA i myciem okien u seniorów

2024-02-09 8:58

Umyją okna czy naprawią cieknący kran. Kalisz po raz kolejny rusza z programem "złota rączka" oraz "mycie okien u seniora" i szuka chętnych osób do ich realizacji. Z pomocy takich fachowców co roku korzysta wielu starszych kaliszan.

Kalisz po raz kolejny rusza z projektem "złota rączka" i szuka chętnych osób do jego realizacji. Dzięki programowi starsi kaliszanie mogą zgłaszać drobne domowe usterki, a za naprawę nie muszą płacić. 

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie drobnych, bezpłatnych usług naprawczych, technicznych w domu seniora, obejmujących drobne naprawy nie wymagające natychmiastowej interwencji [...]. Zakres konsultacji technicznych i drobnych napraw obejmuje w szczególności: wymianę baterii, naprawę: klamek, zamków, regulację drzwi i okien, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek itd. Beneficjentami zadania są osoby w wieku 60 lat i więcej zamieszkałe w Kaliszu. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób zamieszkujących samotnie, niepełnosprawnych lub długotrwale chorych - informuje miasto Kalisz.

Miasto poszukuje również osób, które zajęłyby się umyciem brudnych okien. 

Program kierowany jest do emerytów w wieku powyżej 75 lat, zamieszkałych w Kaliszu, samotnie prowadzących gospodarstwo domowe lub zamieszkujących z drugą osobą, która jest niepełnosprawna, długotrwale chora, niesamodzielna lub spełnia kryteriawiekowe. Usługa może być wykonana tylko jeden raz w okresie realizacji projektu i obejmuje umycie szyby z obu stron, ram okiennych i parapetów. W ramach usługi nie będą zdejmowane firany, zasłony, rolety ani żaluzje. Udział seniorów w projekcie jest bezpłatny - czytamy dalej w komunikacie miasta.

Fachowcy mogą zgłaszać się do 21 lutego. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez platformę -> https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

Sonda
Umiesz jeździć na nartach?