policja

i

Autor: Komenda Policji w Kaliszu

Policja

Dziś AKCJA PRĘDKOŚĆ - na kaliskich drogach będzie więcej policyjnych patroli

2024-07-01 8:24

Kierowcy NOGA Z GAZU! Dziś (1.07) na kaliskich ulicach spotkacie więcej policjantów. Mundurowi włączają się w ogólnopolską akcję "Prędkość". Zapowiadają, ze litości nie będzie. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości - będą mandaty.

Już dziś - 1 lipca policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Mundurowych należy spodziewać się szczególnie w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Na kaliskie drogi wyjadą także policyjne grupy SPEED.

Policjanci będą dokonywać pomiarów zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. W działania zaangażują się policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, do których zalicza się przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Troszcząc się o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów - informują kaliscy policjanci. 

Jak pokazują policyjne statystki to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Zatem kierowcy NOGA Z GAZU i to nie tylko dziś, ale pamiętajcie o tym każdego dnia. 

Sonda
Mrugasz światłami, ostrzegając innych kierowców przed policją mierzącą prędkość?