Dwa punkty szczepień masowych powstają w powiecie kaliskim

i

Autor: Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza/FB Przygotowania punktu masowych szczepień w Wolicy pod Kaliszem

Dwa punkty szczepień masowych powstają w powiecie kaliskim

2021-04-22 11:01

Dwa punkty szczepień masowych w powiecie kaliskim - przygotowane do akcji. Szpital w Wolicy jest już też po kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia, szpital w Sokołówce kontrolę ma jutro (piątek).

W obu placówkach wykonano wszystkie niezbędne prace do uruchomienia punktów. Przed szpitalem w Wolicy lada dzień staną specjalne kontenery, w których odbywać się będzie szczepienie. Jeden z nich już działał. Teraz dojdą kolejne. Będą w nich pracować trzy zespoły medyczne. Punkt docelowo ma szczepić do 2,5 tysiąca mieszkańców tygodniowo.

Praktycznie rzecz biorąc, szpital w Wolicy już od następnego poniedziałku będzie przygotowany do szczepień powszechnych. Jeśli chodzi o szpital w Sokołówce, to w piątek mamy wizytację Narodowego Funduszu Zdrowia. Mamy nadzieję, że nie będzie tam żadnych zastrzeżeń. Także wszystko od strony technicznej jest przygotowane. 

Mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Natomiast punkt szczepień populacyjnych w szpitalu Sokołówce jest organizowany od podstaw. Wszystko ma być gotowe po majówce. Oba punkty mogą być czynne przez 10 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!