starosta

i

Autor: MR Krzysztof Nosal, starosta kaliski

Dom Dziecka i DPS w Liskowie objęte kwarantanną! Koronawirus u kierowcy

2020-06-01 12:03

Podopieczni Domu Dziecka oraz seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Liskowie w powiecie kaliskim na kwarantannie. Koronawirusa potwierdzono u kierowcy pracującego dla obu placówek.

Łącznie kwarantanną objęto ponad 100 osób. To 39 mieszkańców DPS i 28 podopiecznych Domu Dziecka oraz - łącznie - 27 członków załogi. Wszyscy czują się dobrze.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji ogólnych badań w kierunku koronawirusa prowadzonych w wielkopolskich DPS-ach. A że ten w Liskowie mieści się w tym samym budynku, co Dom Dziecka, to i ta placówka została objęta kwarantanną.

Kierowca jest w kwarantannie domowej, podobnie jak 2 pracowników DPS. Reszta jest zamknięta ze swoimi podopiecznymi. Do dyspozycji mają jeszcze jeden obiekt noclegowy w bazie byłego internatu. Wszystko jest pod kontrolą. Czekamy na kolejny wymaz, który będzie robiony w środę lub czwartek i myślę, że kiedy przyjdą wyniki sytuacja będzie już klarowna. Kierowca nie miał objawów, podobnie jak inne osoby ich nie mają.

Obecnie wszyscy czują się dobrze. Liczymy na to,że nie będzie kolejnych pozytywnych wyników.

Mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Dla bezpieczeństwa - kwarantanną objęto także 30 innych osób, które są związane  ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Liskowie. Od nich także zostaną pobrane wymazy.

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym