sala rozpraw

i

Autor: BŹ

Sąd Okręgowy w Kaliszu wraca do normalnej pracy. [AUDIO]

2020-05-29 15:48

​Wracają wokandy w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Ale będą ograniczenia w liczbie osób w salach, a każda będzie mieć mierzoną temperaturę. Obowiązkowe będą maseczki i dezynfekcja dłoni.

Z powodu koronawirusa w ostatnich tygodniach kaliski Sąd Okręgowy, jak zresztą wszystkie w Polsce, działał w mocno okrojonym zakresie. Odbywały się głownie rozprawy, których nie można było przełożyć np. dotyczące zastosowania czy przedłużenia aresztu. Od poniedziałku 1 czerwca- kaliski sąd wraca do normalnej - jak na obecne czasy- pracy- mówi jego rzeczniczka sędzia Edyta Janiszewska.

Przede wszystkim chodzi o to, aby w sądzie przebywały osoby, które zostaną wezwane do niego i nie było osób postronnych. Po wtóre chodzi też o to, aby osoby te pojawiały się w budynku o umówionej godzinie i wchodziły do Sądu tylko celem załatwienia konkretnej sprawy. Stosujemy wszelkie środki bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o dezynfekcję rąk, używanie rękawiczek. W sali i w budynku przebywamy oczywiście w maseczkach.

Sąd Okręgowy w Kaliszu wraca do normalnej działalności ALE z reżimem sanitarnym - rzecznik sądu sędzia Edyta Janiszewska

Na drzwiach każdej sali rozpraw jest informacja o dopuszczalnej liczbie osób. Trzeba pamiętać także o zachowaniu minimum 2-metrowej odległości między osobami.
Po rozprawach sale będą wietrzone oraz dezynfekowane. A przewodniczący składu będzie mógł poprosić o zdjęcie maseczki, w celu identyfikacji osoby.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona