Czy w kaliskiej spółdzielni socjalnej doszło do złamania prawa?

i

Autor: mraj Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie spółdzielni socjalnej Zielony Kalisz.

PRAWO

Czy w kaliskiej spółdzielni socjalnej doszło do złamania prawa?

2024-03-14 15:00

Czy w kaliskiej spółdzielni socjalnej doszło do złamania prawa? Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie spółdzielni socjalnej Zielony Kalisz.

Radni uważają, że doszło do nieprawidłowości w zdobywaniu zleceń miejskich przez spółdzielnię, której założycielami są Miasto Kalisz i związana z prezydentem miasta Fundacja Klucz.

To zamówienie zostało udzielone z pominięciem przepisów, ponieważ zostało wydzielone z większego zamówienia dotyczącego sprzątania w naszym mieście. Co już powoduje, że w naszej ocenie jest to niezgodne z prawem. Po drugie wartość zamówienia została zaniżona celem uniknięcia stosowania przepisów – mówi Sławomir Chrzanowski, radny KO.

Do całej sprawy odniósł się również Krystian Kinastowski, prezydent miasta.

W przypadku działalności tej spółdzielni wszystko jest lege artis i jako prezydent jestem jak żona Cezara. Nigdy nie dopuściłbym do tego, żeby w Kaliszu, w Urzędzie Miasta dochodziło do jakichkolwiek nieprawidłowości jeżeli chodzi o zlecanie usług miejskich. Mamy teraz okres kampanii wyborczej. Zastanawiam się czemu to się dzieje teraz, na 3 tygodnie przed wyborami a nie pół roku temu, skoro były wątpliwości – tłumaczy Krystian Kinastowski.

Radni KO tłumaczą, że sprawę kierują do prokuratury właśnie teraz, bo chwilę temu otrzymali dokumenty, które świadczą, że mogło dojść do złamania prawa.

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?