Chirurgia Dziecięca w kaliskim szpitalu czasowo zawieszona

i

Autor: mraj

SZPITAL

Chirurgia Dziecięca w kaliskim szpitalu czasowo zawieszona

2023-07-14 9:29

Ważna informacja dla pacjentów kaliskiego szpitala. „Okrąglak” czasowo zawiesza działanie Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. To oznacza, że mali pacjenci będą kierowani do lecznicy w Ostrowie Wielkopolskim.

Czasowe zawieszenie działalności Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w kaliskim szpitalu potrwa od 15 do 30 lipca. Powodem jest przerwa urlopowa.

Na wniosek kierownika Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, szpital wystąpił do Wojewody z odpowiednim ustawowym wyprzedzeniem o zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania oddziału, na co, po pozytywnej rekomendacji NFZ oraz przedstawieniu przez szpital porozumienia z innym szpitalem, który w razie potrzeby będzie hospitalizował pacjentów, taką zgodę otrzymał – informuje kaliski szpital

Nie jest to sytuacja nadzwyczajna, powtarza się każdego roku podczas letnich wakacji. W minionym roku przerwa trwała od 30 lipca do 14 sierpnia, a dwa lata temu od 14 sierpnia do 29 sierpnia.

Każdy mały Pacjent, który trafi w tym lub innym czasie do naszego SOR, zostanie należycie zaopatrzony. W razie koniecznej hospitalizacji - zgodnie z podpisanym porozumieniem - Pacjenci przekierowani zostaną na chirurgię dziecięcą do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - wyjaśnia kaliski szpital 

Chirurgia Dziecięca wróci do regularnej pracy 31 lipca.

Co wiesz o badaniach w ciąży?

Pytanie 1 z 13
Badania morfologiczne krwi wykonuje się po to, aby: