piec

i

Autor: ksz

Dotacje

Chcecie wymienić stary piec na pompę ciepła, gaz albo pellet? Złóżcie wniosek do Urzędu Gminy w Opatówku

2024-05-13 8:21

To ważna informacja dla mieszkańców gminy Opatówek. Jeżeli chcecie wymienić stary piec na nowe źródło ogrzewania to w Urzędzie Gminy właśnie ruszył nabór wniosków. Liczy się kolejność zgłoszeń więc kto kto pierwszy ten lepszy.

Warto się pospieszyć - bo liczy się kolejność zgłoszeń. W gminie Opatówek właśnie ruszył nabór wniosków na wymianę starego pieca na nowe źródło ogrzewania. Nabór prowadzony będzie do końca miesiąca, ale im szybciej dokumenty zostaną złożone, tym większa szansa, że otrzyma się dofinansowanie. W tym roku do rozdania jest 80 tys. zł. Wnioskodawca maksymalnie może dostać 4 tys. zł.

Dotacja celowa może być udzielona do wymiany kotłów i palenisk na paliwo stałe poniżej 5 klasy efektywności energetycznej na wysokowydajne i proekologiczne źródła ciepła, w tym na: ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie lekkim olejem opałowym, pompę ciepła, kocioł na pellet drzewny, kocioł kondensacyjny gazowy, kocioł zgazowujący drewno czy urządzenie wykorzystujące odnawialne źródło energii służące wyłącznie do ogrzewania nieruchomości - informują urzędnicy z gminy Opatówek.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ -> https://www.opatowek.pl/new,2613

Sonda
Czym obecnie najlepiej ogrzewać dom?