Budżet Obywatelski Miasta Kalisza. 9 października rusza głosowanie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BUDŻET OBYWATELSKI

Budżet Obywatelski Miasta Kalisza. 9 października rusza głosowanie

2023-09-27 20:11

To już 10. jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. Pula środków przeznaczona na projekty wynosi 4 miliony 200 tysięcy złotych. Już 9 października rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2024.

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 151 projektów. Część z nich zostanie poddana pod głosowanie. Do wyboru jest 86 projektów lokalnych, 33 projekty ogólnomiejskie i 8 projektów ogólnomiejskich. Głosować można zarówno tradycyjnie, jak i internetowo. Głosowanie tradycyjne potrwa od 9 do 13 października, a internetowe od 9 do 20.

Głosujemy maksymalnie na trzy projekty ogólnomiejskie, w tę pulę wliczają się również te projekty zielone oraz na trzy projekty lokalne. Oczywiście nie trzeba wybierać trzech projektów, można wybrać na przykład jeden. Zachęcamy jednak do tego żeby przyjrzeć się właśnie tym projektom, na które będziemy mogli głosować i wybrać taką propozycję, która nam najbardziej odpowiada – mówi nam Katarzyna Ciupek, rzecznik Urzędu Miasta Kalisza.

Listę zwycięskich projektów poznamy na początku listopada.

Poniżej listy projektów zakwalifikowanych do BO 2024.

- projekty ogólnomiejskie zielone

- projekty ogólnomiejskie

- projekty lokalne

QUIZ: Przeboje z bajek Disney'a. Pamiętasz, kto je śpiewał? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Która polska artystka wykonała utwór "Kolorowy wiatr" znany z bajki "Pocahontas"?
Pocahontas