zity

i

Autor: powiat ostrowski

Miasto

44 miliony euro dla aglomeracji kalisko-ostrowskiej

2023-09-27 7:58

Ponad 44 miliony euro – tyle z unijnych funduszy trafi do samorządów aglomeracji kalisko – ostrowskiej. Pieniądze ze specjalnej puli zintegrowanych inwestycji terytorialnych mają być przeznaczone na wspólne przedsięwzięcia – ekologiczne, komunikacyjne czy edukacyjne. Może to być choćby zakup autobusów niskoemisyjnych czy budowa ścieżek rowerowych.

Ale kluczowe będą również obszary związane z cyfryzacją - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Chodzi o uzbrojenie samorządów w narzędzia pozwalające na świadczenie e-usług, które pozwolą na realizowanie wielu spraw bez wychodzenia z domu i stania w urzędowych kolejkach. Natomiast w ramach funduszu społecznego ma być prowadzone szkolnictwo ogólnokształcące i zawodowe. To jest obszar wspólny dla wszystkich samorządów. Do tego aktywizacja społeczna i integracja, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Ta grupa bowiem zakończyła pracę zawodową, ale nadal chce pozostać aktywna.

zit

i

Autor: powiat ostrowski

Prawie 28 mln przeznaczonych zostanie na budowę ścieżek rowerowych, co oznacza, że w najbliższych latach powstanie prawie 35 km takich dróg. Kwotę 10 mln przeznaczono na projekty w ramach adaptacji do zmian klimatu, a ponad 11 mln to suma przeznaczona na projekty edukacyjne.

Źródło: 44 miliony euro dla aglomeracji kalisko-ostrowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE