Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Kaliscy policjanci przypominają o najważnieszych zasadach!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Kaliscy policjanci przypominają o najważnieszych zasadach!

2021-06-18 12:24

Już za moment rozpoczną się wymarzone wakacje. ALE zanim to nastąpi to przed nami kolejne upalne dni. Zapewne wiele osób będzie szukało ochłody nad wodą. By wypoczynek był udany i przede wszystkim bezpieczny należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przypominają o tym kaliscy policjanci.

Słońce i wysokie temperatury sprawiają, że wielu z nas szuka ochłody nad wodą. Niestety, są osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa i dochodzi do tragedii. Policjanci z Kalisza po raz kolejny przypominają i jednocześnie apelują o rozwagę nad akwenami.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane. W którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość. Pamiętajmy o tym, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, nie kąpać się zaraz po spożyciu posiłku. Pamiętajmy również, by nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu, ponieważ może to grozić szokiem termicznym.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Spędzając czas nad wodą należy zwracać szczególną uwagę na najmłodszych. To głównie od nas samych zależy, jak i czy bezpiecznie spędzimy letni wypoczynek.​

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?