Nie wypalaj traw! Apel kaliskich strażaków

i

Autor: pixabay

Nie wypalaj traw! Apelują strażacy z Kalisza [POSŁUCHAJ]

2021-03-09 7:00

Wypalanie suchych traw czy nieużytków może być bardzo niebezpieczne. Przypominają o tym kaliscy strażacy, którzy w minionym 2020 roku do tego typu zdarzeń wzywani byli blisko 50 razy. A przełom zimy i wiosny to czas, w którym wzrasta liczba pożarów nieużytków.

Wypalanie traw jest surowo zabronione! Wiele osób uważa, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę i dzięki temu spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Niestety, to może nieść za sobą tragiczne konsekwencje.

Nie jest to efektywny sposób odnawiania gleby. Stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko dla organizmów żywych żyjących wśród traw, ale także dla ludzi. Angażuje również znaczne siły w procesie opanowywania pożaru i powoduje uwolnienie trujących toksyn, które przedostają się środowiska naturalnego.

Mówi mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Wypalanie traw i nieużytków jest zabronione i karane. Grozi za to grzywna bądź kara pozbawienia wolności.

Nie wypalaj traw! - apel kaliskich strażaków, mówi Szymon Zieliński, rzecznik KMPSP w Kaliszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE