Park Miododajny w Liskowie

i

Autor: gmina Lisków

Inwestycje

Będą "łapać wodę" - Park Miododajny w Liskowie będzie miał nowy system nawodnienia

2024-04-11 9:10

Zaglądamy w piękne, pachnące wiosną miejsce - do Parku Miododajnego w Liskowie. Tu robi się coraz bardziej kolorowo. A będzie jeszcze lepiej gdy rośliny dostaną odpowiednio dużo wody. Gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg na wykonanie nowego systemu nawodnienia parku.

Deszczówka będzie nawadniać Park Miododajny w Liskowie. Zrobiło się tu już naprawdę pięknie, ale by rośliny dobrze się rozwijały muszą być odpowiednio pielęgnowane. I gmina Lisków znalazła sposób jak dostarczyć im odpowiednie ilości wody. Właśnie wybrała firmę, która wykona zbiornik na deszczówkę i system dostarczający i rozprowadzający wodę po parku. Do tej pory deszczówka albo woda roztopowa z dachu Hali Widowisko-Sportowej trafiała do kanalizacji. Teraz podleje tulipany, berberysy, lipy czy tawuły. 

Zadanie kosztować ma ponad 658 tysięcy złotych i jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Deszczówka nawadniać będzie rośliny dopiero w przyszłym sezonie, bo inwestycja ma być ukończona w lutym 2025 roku.

A jak wygląda teraz park? Przejrzyjcie galerię :)

Sonda
Hodujesz w domu kwiaty?