kks

i

Autor: kks kalisz

Piłka nożna

5:1 dla KKS KALISZ

2024-02-25 11:01

Weszli w rundę wiosenną z przytupem. KKS Kalisz na swoim boisku pokonał zespół Pogoni Siedlce 5:1. Pierwsza bramka należała do gości, ale po trudnym początku to gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem. Dwie bramki zdobył Hubert Sobol, a kolejne Bartłomiej Putni, Nestor Gordillo i Maciej Białczyk.

Wiedzieliśmy, że Pogoń Siedlce to świetny zespół, ale tym razem wykorzystaliśmy ich słabości w defensywie - mówi trener drużyny Paweł Ozga: Gratuluję całemu zespołowi, ale chcę pochwalić naszych liderów, bo oni zrobili różnicę na boisku. Zaczynając od Maćka Krakowiaka, przez Kielibę, Sobola, który strzelił dwie bramki, Żebrowskiego, Putno, Gordillę. Jakością tych indywidualności zdobyliśmy tak dużo bramek. Na pewno z tego powodu jesteśmy zadowoleni. Teraz dwa dni przerwy, chwila oddechu i czas na świętowania, a potem zabieramy się do pracy przed kolejnym spotkaniem.

kks

i

Autor: az

Zwodnicy trójkolorowych weszli w to spotkanie po kilku tygodniach sparingów i przygotowań. Ale też po zmianach jakie wprowadzono w samy sztabie szkoleniowym. 

Zarzucano nam, że mamy niepotrzebnie dodatkowe osoby w sztabie - komentuje Paweł Ozga: To ja dzisiaj dam odpowiedź hejterom, że właśnie podczas meczu z Pogonią ten sztab dał podpowiedzi na zmiany na boisku, dzięki ktorym zdobyliśmy bramki. To jeden z trenerów podpowiedział, żeby zamienić Żebrowskiego z Putno. Putno strzelił bramkę po wejściu na boisko, a Żebrowski za chwilę zaliczył asystę po tej stronie. To się sprawdziło, ten sztab jest nam potrzebny. Właśnie dlatego, że mamy tyle osób, wcale sowicie nie opłacanych, bo niektórzy pracują za darmo powoduje, że jesteśmy silni również po tej stronie boiska. 

kks

i

Autor: az

Po pierwszym meczu rundy KKS nadal jest na pozycji wicelidera tabeli 2 ligi. Kolejnym przeciwnikiem będzie Wisław Puławy. Mecz na wyjeździe już 4 marca. Patronem medialnym KKS jest radio eska.

kks

i

Autor: az