14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawcy. RCKiK w Kaliszu zaprasza do świętowania!

i

Autor: pixabay

14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawcy. RCKiK w Kaliszu zaprasza do świętowania!

2021-06-14 10:01

14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Święto to przypada w dzień urodzin Karla Landsteinera, który odkrył grupy krwi i za co otrzymał nagrodę Nobla. Światowy Dzień Krwiodawcy to święto dedykowane osobom, które chętnie dzielą się tym cennym lekiem. To dobra okazja by podziękować wszystkim dawcom. Z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zaprasza w swoje progi.

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. I dlatego tak ważni są dawcy, którzy chętnie dzielą się tym drogocennym płynem. Z okazji przypadającego Światowego Dnia Krwiodawcy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Oddziały Terenowe zapraszają w swoje progi.

Chcemy pokazać wyraz wdzięczności. Podziękować i w jakiś sposób uhonorować za to, co robią bezinteresownie. A robią to dla innych ludzi, ratują ich zdrowie, życie. To jest po prostu godne podziwu i godne naśladowania.

Mówi Małgorzata Tarnawska, dyrektor RCKiK w Kaliszu.

Od dzisiaj  do 15 października br. w kaliskim krwiodawstwie rusza konkurs „Oddaj krew, przelej życie”. Każda osoba, która odda krew lub jej składniki i wypełni kupon weźmie udział w konkursie. A do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Oprócz tego, dzisiaj (14.06) na Głównym Rynku w Kaliszu odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do 17.00. Organizuje ją Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Krew mogą oddawać osoby, pomiędzy 18-65 rokiem życia, które są zdrowe i ważą co najmniej 50 kg.

Jak działa krwiodawstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE