Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki. Zachęcają wolontariusze z Kalisza

i

Autor: M.Rajewska, eska.pl na zdj. Finał Szlachetnej Paczki w Kaliszu 2020r.

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki. Zachęcają wolontariusze z Kalisza

2021-11-28 20:13

Darczyńcy wciąż poszukiwani! Mowa o Szlachetnej Paczce, której finał zbliża się wielkimi krokami. Weekend cudów odbędzie się 11 i 12 grudnia. Wolontariusze z Kalisza cały czas odwiedzają rodziny, by poznać ich historię i przede wszystkim pomóc.

Ponad 50 rodzin znalazło już swoich darczyńców, ale w kaliskiej bazie na ten moment jest ponad 30 opublikowanych opisów rodzin, które czekają na pomoc. Opisy kolejnych jeszcze się pojawią.

Gorąco zachęcamy do wchodzenia, zapoznawania się z historiami rodzin na stronie szlachetnapaczka.pl i wybrania konkretnej rodziny, której jako darczyńcy będziemy chcieli pomóc. Wybierać rodziny można do ostatniej chwili, choć sugerujemy, żeby zrobić to jak najszybciej, by darczyńca miał czas na przygotowanie paczki, tak by w pełni odpowiadała potrzebom danej rodziny.

Mówi Katarzyna Muszalska, liderka Szlachetnej Paczki w Kaliszu.

Najczęściej potrzebna jest żywność i środki chemiczne, ale nie tylko.

W tym roku bardzo często pojawia się opał. Ze względu na jego rosnącą cenę, wielu rodzin niestety nie stać by go kupić. Nie brakuje również artykułów gospodarstwa domowego. Niektóre rodziny zgłaszają także sprzęt elektroniczny, który umożliwi dzieciom naukę.

Dodaje Katarzyna Muszalska.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 11 i 12 grudnia. Jeśli ktoś z Was chce podarować komuś odrobinę radości i nadzieję na lepsze jutro, to koniecznie powinien zajrzeć na https://www.szlachetnapaczka.pl/. Tam znajdują się opisy rodzin zgłoszonych do projektu.