Konkurs Prosna Pozwólmy rzece płynąć

i

Autor: fot. organizatorzy

Zdjęcia z okolic Grabowa nagrodzone w galerii „Tarasina”

2021-08-24 17:01

Jarosław Chmielina laureatem konkursu fotograficznego „Prosna – Pozwólmy rzece płynąć” organizowanego przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Mieszkaniec Grabowa nad Prosną zachwycił jury swoim spojrzeniem na rzekę.

Konkurs miał pokazać wyjątkowość ekosystemu rzeki – tej najbliższej mieszkańcom Kalisza i okolic, czyli Prosny. Do galerii wpłynęło osiemnaście zgłoszeń. Ostatecznie juror Maciej Garbowicz uznał, że najciekawsze z nadesłanych zdjęć są prace Jarosława Chmieliny, prezentujące Prosnę w okolicach Grabowa.

– Cykl fotografii Jarosława Chmieliny pokazuje naturalną, miejscami jeszcze dziką, bystrą i nieobliczalną rzekę. Taką, której nie zobaczymy spacerując ulicami miasta. Rzekę pełną wody, płynącą w tajemniczym otoczeniu z nurtem rozświetlonym magicznym światłem. Prosnę intrygującą, zapraszającą do refleksji i jej głębszego poznania

– mówi Maciej Garbowicz.

Jarosław Chmielina

i

Autor: fot. Jarosław Chmielina Jedna z fotografii Jarosława Chmieliny, nagrodzonych w konkursie "Prosna - pozwólmy rzece płynąć"

Nagrodą w konkursie była wystawa w przestrzeni Kalisza – w ramach projektu „Postój ze sztuką”. Fotografie Jarosława Chmieliny będą zaprezentowane w witrynach przystanków autobusowych w mieście, w czasie obchodów Święta Rzeki Prosny, od 27 sierpnia do 5 września.

Fotografie innych uczestników będą także zaprezentowane – w mediach społecznościowych galerii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE