61. KST Kalisz Kaliskie Spotkania Teatralne

i

Autor: fot. organizatorzy

Teatralny wrzesień w Kaliszu. Ruszają Spotkania Teatralne

2021-08-24 13:10

Piętnaście spektakli, 69 aktorów i aktorek z teatrów z całej Polski. Wśród nich także znane nazwiska. We wrześniu ruszają Kaliskie Spotkania Teatralne. Bilety na to wydarzenie schodzą jak świeże bułeczki.

To już 61. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych i druga z rzędu przeniesiona na wrzesień. Grupy aktorskie z całej Polski zaprezentują się nad Prosną od 18 do 25 września.

W tym roku na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy m.in. Katarzynę Herman, Danutę Stenkę, Mirosława Zbrojewicza czy Bartosza Bielenię. Na KST nie idzie jednak o wielkie nazwiska, a o kreacje aktorskie – te najlepsze w tym szczególnym sezonie - bo KST to jedyny w Polsce festiwal sztuki aktorskiej.

– Stosuję niezmiennie ten sam klucz. Patrzę przez pryzmat wybitnych ról aktorskich. To jest najważniejsze, to tworzy skład tego repertuaru. Nie towarzyszy mi jakaś z góry narzucona myśl, że będziemy opowiadać o tym, albo o tym

– mówi Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor kaliskiego teatru i szef Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Pewną nowością na liście spektakli konkursowych będzie improwizacja. Tę zobaczymy w „Kryminale improwizowanym” Teatru Komedii Impro w Łodzi.

W ciągu kilku dni września w Kaliszu zobaczymy i podaną na nowo klasykę teatru – czyli „Króla Leara” z Mirosławem Zbrojewiczem w roli tytułowej, jak i kultowy „Tramwaj zwany pożądaniem” (Teatr im. Osterwy w Lublinie). Większość spektakli to jednak nowe teksty, w tym m.in. głośne „On wrócił” (Teatr Śląski w Katowicach). Gospodarze, czyli Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, zaprezentują „Czytanie ścian” wg reportażu Mariusza Szczygła. 

Pełen repertuar dostępny jest na stronie internetowej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Liczba biletów jest ograniczona ze względów pandemicznych. Warto pospieszyć się z zakupem. Zaledwie kilka godzin po otwarciu kas już pięć spektakli z repertuaru tegorocznych KST zostało całkowicie wyprzedanych.

Widzowie zaszczepieni, posiadający stosowny certyfikat, mogą kupić bilety taniej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE