ranking

i

Autor: perspektywy.pl

​Wysoko kaliski Kopernik i ostrowski ZST - jest najnowszy ranking czasopisma PERSPEKTYWY

2024-01-11 11:07

Właśnie ukazał się najnowszy ranking szkół miesięcznika Perspektywy. W naszym regionie świetnie wypadły dwie szkoły ponadpodstawowe: Technikum numer 1 w Ostrowie - Zespół Szkół Technicznych oraz liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Ranking czasopisma Perspektywy ukazał się już po raz 26. Kapituła wybrała najlepsze licea i technika w całej Polsce. Złotą tarczę otrzymał Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Znalazł się na 12 miejscu w Polsce i 3 w Wielkopolsce. 

Jeśli chodzi o licea, to jedyną szkołą w naszym regionie, która zdobyła najwyższe wyróżnienie jest liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Znalazło się na 129 lokacie w Polsce i 8 w naszym województwie. 

Na dalszych pozycjach, ze srebrnymi wyróżnieniami są m.in Technikum nr 5 i I LO w Ostrowie, a w Kaliszu Technikum Budowy Fortepianów czy Technikum im. Św. Józefa. 

Kapituła konkursowa brała pod uwagę kilka kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także oceny z testów zawodowych.

Pełen ranking techników znajdziecie TU -> https://2024.technika.perspektywy.pl/2024/rankings

Pełen ranking liceów znajdziecie TU -> https://2024.licea.perspektywy.pl/2024/rankings

Sonda
Często robisz zakupy przez Internet?