Wyjątkowy album zwieńczeniem projektu edukacyjno-historycznego

i

Autor: Powiat Kaliski

KULTURA

Wyjątkowy album zwieńczeniem projektu edukacyjno-historycznego

2024-03-01 11:00

Inscenizacje, wystawa, a teraz album. Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zakończyło projekt edukacyjno-historyczny „A mundury ich były szaraczkowe - śladami powstania styczniowego w powiecie kaliskim”, którego zwieńczeniem jest album fotograficzny.

Projekt „A mundury ich były szaraczkowe - śladami powstania styczniowego w powiecie kaliskim" to projekt edukacyjno-wystawienniczy, który realizowało Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku wraz z partnerami.

Obejmował on kilka różnych wydarzeń, przede wszystkim 5 rekonstrukcji historycznych, które odbywały się na terenie gmin powiatu kaliskiego, niezwykle barwnych, ciekawych, które przyciągnęły do współpracy tak naprawdę nie tylko jako widzów, ale także jako aktorów mieszkańców i z tego się ogromnie cieszymy – mówi Ewa Kłysz, koordynatorka projektu.

Album, który powstał to nie tylko podsumowanie działań, ale także pamiątka dla uczestników projektu. Dodaje Marta Wolarz, pomysłodawczyni.

Mamy sporo portretów, detale, odgrywane sceny, także wszyscy rekonstruktorzy i mieszkańcy, którzy się angażowali podczas rekonstrukcji, mają swoje zdjęcia w albumie. Chcieliśmy, żeby to była dla nich trwała pamiątka.

Autorem zdjęć jest Tomasz Potemkowski.