jedzenie

i

Autor: pixabay

Konkurs

Wyjątkowe, regionalne produkty i potrawy poszukiwane! Tylko DO JUTRA specjały można zgłaszać do "Smaków Regionu"

2024-06-26 9:37

Macie przepis na wyjątkowe danie albo ciasto, których nigdzie indziej nie zjecie, tylko u nas, w Wielkopolsce? To warto zgłosić się do konkursu "Smaki Regionu", który organizuje wielkopolski Urząd Marszałkowski. To już ostatni dzwonek, by nadesłać swoje propozycje.

Miody, napoje, przetwory mięsne, owocowe, warzywne czy wyjątkowe potrawy - te specjały możecie zgłaszać do konkursu "Smaki Regionu", który organizuje wielkopolski Urząd Marszałkowski. Poszukiwane są smaczne, lokalne produkty albo potrwa, którą zjeść można jedynie u nas - w Wielkopolsce. Finał "Smaków Regionu" odbędzie się 13 lipca w Wijewie w powiecie leszczyńskim. Potem nagrodzone specjały powalczą dalej - w kolejnym etapie konkursu. To już ostatni dzwonek, by nadesłać swoje propozycje.

Konkurs ma na celu zebranie producentów zdrowej i nieprzetworzonej żywności oraz tradycyjnych potraw, promocji ich dorobku oraz utrwalania i popularyzacji dawnych receptur. Nabór zgłoszeń etapu wojewódzkiego konkursu trwa do 27 czerwca. Najlepsze potrawy i produkty z etapu wojewódzkiego konkursu awansują i będą rywalizować podczas etapu ogólnokrajowego, którego rozstrzygnięcie odbędzie podczas targów Smaki Regionów w Poznaniu we wrześniu – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

Regulamin i karty zgłoszeniowe znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Sonda
Czy lubisz jedzenie z food trucków?