Kaliskie Miodobranie jest imprezą cykliczną, której organizacja była zawieszona przez okres pandemiczny. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznej edycji będzie się działo :)
Będą stałe punkty programu takie, jak stoiska z produktami pszczelimi prosto z lokalnych pasiek. W programie są również pokazy miodobrania, rodzinny konkurs wiedzy o pszczołach, występy zespołów ludowych. Podczas tegorocznej edycji pojawi się także wiele nowości jak na przykład: warsztaty z tworzenia świeczek z węzy pszczelej, warsztaty z tworzenia domków dla owadów, czy tworzenie lasu w słoiku.
Mówi Aleksandra Nowacka, organizatorka wydarzenia.
Nowością będzie konkurs na najpiękniejsze pszczele stoisko. Mogą w nim wziąć udział pszczelarze, którzy będą oceniani przez gości wydarzenia. Głosy będą oddawane na specjalnie przygotowanych kartach. Ale to nie jedyny konkurs.
Do końca maja zbieraliśmy prace plastyczne od uczniów szkół podstawowych. Tytuł konkursu brzmiał "Pszczoła niejedno ma imię". Dzieci nie były ograniczone żadną konkretną techniką. Mogły puścić wodze wyobraźni i dzięki temu nasz Związek ma trudny orzech do zgryzienia, ponieważ Zarząd będzie musiał wybrać te najlepsze, a ich autorom, w trakcie Kaliskiego Miodobrania - wręczone będą nagrody rzeczowe.
Dodaje Aleksandra Nowacka
W trakcie Kaliskiego Miodobrania będzie można skosztować potraw pełnych słodkiego miodu, które przygotują Koła Gospodyń Wiejskich. Impreza ma też charakter imprezy charytatywnej, ponieważ w jej trakcie zbierane będą pieniądze na Bartosza Powązka - podopiecznego Fundacji "Dzieciom Pomagaj". Jest to chłopiec, który urodził się z wrodzoną wadą w postaci wodogłowia oraz przepukliną oponowo rdzeniową na odcinku lędźwiowym.
Szczegóły znajdziecie TUTAJ
Medialnie Kaliskie Miodobranie wspiera Radio Eska