Szpital Wolica Kalisz

i

Autor: fot. Mirosława Zybura

Wolica JUŻ jednoimienna! Pierwsi pacjenci już w szpitalu pod Kaliszem

2020-10-18 12:30

Zapełniają się łóżka "covidowe" w szpitalu w Wolicy pod Kaliszem. Decyzją wojewody wielkopolskiego od soboty Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy znów jest jednoimienny. Po raz drugi podczas pandemii. Jest 120 łóżek i 10 respiratorów. Pierwsza trójka chorych pojawiła się już w sobotę, z godziny na godzinę liczba pacjentów się zwiększa.

Szpital miał tydzień na to, by się przygotować. Pomogły inwestycje poczynione wiosną. Teraz udało się m.in. przygotować pracownię badań molekularnych, w której będą wykonywane badania w kierunku SARS COV 2. A to skróci czas oczekiwania na wyniki - mówi dyrektor szpitala Sławomir Wysocki.

Mieliśmy tydzień na przygotowanie, poprawiliśmy nieco bezpieczeństwo, choćby przez to, że na korytarzach w części brudnej zamontowaliśmy kamery i w ten sposób personel z części czystej będzie mógł obserwować co się dzieje. Dodatkowo udało nam się zorganizować po długich staraniach pracownię badań biologii molekularnej. W tej chwili czekamy na akceptację wniosku i będziemy mogli wykonywać badania genetyczne w kierunku COViD wykonywać u siebie.

Szpital przygotowany jest w pełni, spełniamy wszystkie wymogi sanitarno - epidemiologiczne.

Wolica jest drugim, po placówce przy Szwajcarskiej w Poznaniu, szpitalem jednoimiennym w Wielkopolsce, w której weekend przyniósł 1800 nowych zachorowań.

Najwięcej ma Poznań i powiat poznański - blisko 600. Drugi jest powiat ostrowski, gdzie w sobotę i w niedzielę pojawiło się ponad 150 nowych zakażeń.Oba powiaty od soboty są w strefie czerwonej.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE