sokołówka

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Więcej miejsca na leczenie uzależnionych w szpitalu w Sokołówce pod Kaliszem

2022-06-21 9:45

Więcej łóżek dla tych, którzy chcą zerwać z nałogiem. Właśnie oddano nową cześć oddziału leczenia uzależnień w Sokołówce w powiecie kaliskim. Placówka leczy pacjentów z całej południowej Wielkopolski. Do tej pory oddział mieścił się w Murowańcu i miał 42 łóżka. Teraz - ma 56 i znajduje się w wyremontowanym dawnym hostelu.

Więcej uzależnionych będzie mogło skorzystać z pomocy. I to w naprawę dobrych warunkach.

Szpital leczenia uzależnień w podkaliskiej SOKOŁÓWCE - z nowym oddziałem. Powstał na bazie dawnego hostelu i zastąpi ten, który był w Murtowańcu. Będzie też więcej łóżek. Były 42 a jest 56.

Szpital w Sokołówce to łącznie cztery oddziały - 55 łóżek jest na oddziale psychiatrycznym, 37 na oddziale leczenia zespołów abstynencyjnych z pododdziałem alkoholowych zespołów abstynencyjnych i przeniesiony z sąsiedniego Murowańca do nowego rozbudowanego budynku oddział leczenia uzależnień.  Mieścił się w byłym ośrodku wypoczynkowym kaliskiego Kalimetu. Pomieszczenia były ciasne, a warunki fatalne. W pokojach nie było łazienek. Była tylko jedna sześcioosobowa sala dla kobiet, więc pacjentkom nie byliśmy w stanie wiele pomóc - mówi prezes szpitala Janina Kubiak.

Do Sokołówki trafiają coraz młodsi pacjenci uzależnieni nie tylko od alkoholu, ale np. od leków nasennych.

Dużą grupę stanowią kobiety. Średnio jednorazowo na wszystkich oddziałach szpitala jest około 160 pacjentów. Detoks i terapia trwają około 6 tygodni.

Remont kosztował 3 miliony złotych. Ponad 2 i pół miliona dał Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE